You are here:: Archív článkov
 
 

Skúškové ...

E-mail Tlačiť PDF

Drahí naši skúšaní študenti,
opäť začína "obľúbené" obdobie preverovania vedomostí, kolektívnej práce a šťastných rúk si vyprosujeme veľa šťastia, vytrvalosti a pokoja. Nech sa vám dobre učí a máte rýchlo všetky skúšky úspešne za sebou. Nezabúdajte, že modlitba je dôležitá v každom čase...ak keď je ťažko ale aj keď je ľahšie.

Modlitba študenta pred skúškou
Svätý Jozef Kopertinský, priateľ študentov a zástanca tých, čo skladajú skúšky, prichádzam, aby som ťa poprosil o pomoc v mojom štúdiu. Ty poznáš zo svojej vlastnej skúsenosti, aký veľký nepokoj doprevádza štúdijné úsilie a ako je jednoduché stratiť orientáciu v množstve intelektuálnych otázok alebo sa nechať znechutiť. Ty, ktorý si bol v štúdiu pri skúškach Bohom zázračne podporovaný, aby si bol pripustený ku kňazskému svedectvu, vypros u Boha svetlo pre môj rozum a silu pre moju vôľu. Ty, ktorý si konkrétnym spôsobom zakúsil materskú pomoc Panny Márie, Matky Múdrosti, pros ju za mňa, aby som mohol šťastne prekonať všetky štúdijné ťažkosti. Svoju dôveru v Tvoj príhovor spájam s pevným rozhodnutím žiť ako človek skutočne veriaci. Amen.

A aj psychohygiena je dôležitá, takže myslite na spánok a nejakú tú pohybovú aktivitu (všimli ste si už tú premietačku v gaučovke a ping-pongový stôl Františkánskej?! ;-) )

Držíme palce špeciálne všetkých piatakom a tretiakom, ktorí majú pred sebou štátnice ;)