You are here:: Archív článkov
 
 

Duchovná adopcia

E-mail Tlačiť PDF

Poznáte duchovnú adopciu nenarodeného dieťaťa? Popri modlitbe za úctu k životu či ďalších pro-life aktivitách je veľmi konkrétnym rozhodnutím modliť sa a obetovať za počaté dieťa.

Ide o dobrovoľný záväzok modliť sa za dieťa, ktorému hrozí nebezpečenstvo zabitia v lone jeho matky (interupciou, abortom, umelým ukončením tehotenstva). Táto modlitba trvá 9 mesiacov a spočíva v každodennej modlitbe jedného tajomstva ruženca a zvláštnej modlitby za dieťa a jeho rodičov. K modlitbe možno pripojiť vlastnými slovami sformulované dobrovoľné predsavzatia obetované za dieťa a jeho rodičov.

Medzi dobrovoľne pridané predsavzatia patria napríklad: častá svätá sv.spoveď a sv. prijímanie, adorácia Eucharistie, čítanie Svätého písma, post o chlebe a vode, boj do zlozvykmi, pomoc núdznym, dodatočné modlitby atď. Nie je správne dávať si predsavzatia, ktoré nie sú zrealizovateľné. Predsavzatia takisto nie sú záväzné.

Modlitba adoptívneho rodiča:
Pane Ježišu, pod ochranou Tvojej Matky Márie, ktorá Ťa porodila s láskou a sv. Jozefa, muža dôvery, ktorý sa staral o Teba po narodení, prosím Ťa za mnou duchovne adoptované nenarodené dieťa, ktoré sa nachádza v nebezpečenstve smrti. Prosím, daj jeho rodičom lásku a odvahu, aby svoje dieťa nechali žiť život, ktorý si mu určil Ty sám. Amen.

Duchovná adopcia vznikla po zjaveniach vo Fatime ako odpoveď na výzvu Matky Božej modliť sa ruženec, kajať sa a odprosovať za hriechy, ktoré najviac rania jej Nepoškvrnené srdce. V roku 1987 začala táto myšlienka existovať v Poľsku, kde sa aj objavilo prvé centrum Duchovnej adopcie vo Varšave. Odtiaľ sa rozšírilo aj do ďalších krajín sveta.

Viac o duchovnej adopcii nenarodeného dieťaťa sa dočítate napríklad na:
webe Fóra života a portáli Misie.sk

VÝLET UPECE TT DO BOLOGNE 31. APRIL – 8. MÁJ 2013
Program (možné zmeny)
30. apríl, 18.00 odchod z Trnavy
1. máj, ráno cca 08.00: príchod do Verony, prehliadka mesta, odchod: 14.00,
16.00 príchod do Bologne, ubytovanie, voľno, prehliadka mesta...
2. máj, 08.00 ráno: odchod do Florencie, prehliadka múzea umenia, kostolov, mesta
odchod z Florencie:18.00, návrat do Bologne: 20.00
3. máj, 08.00 ráno: odchod do San Marina, prehliadka, odchod zo San Marina: 16.00, večer: Noc kostolov v Bologni, večera zabezpečená
4. máj, Bologna, aktivity: ohlasovanie evanjelia skrze umenie so spoločenstvom Pietre Vive, večer: večer v spoločenstve Pietre Vive, večera zabezpečená
5. máj, odchod do Ravenny spolu so spoločenstvom Pietre Vive, strava: piknik
6. máj, voľno
7. máj, ráno 08.00 výlet do Pisa , odchod z Pisa: 18.00, návrat do Bologne: 20.00
8. máj, 07.00 odchod z Bologne, zastávka v Benátkach (http://www.asmvenezia.it/) zaparkujeme a presadneme na miestny bus, ktorým pôjdeme do Benátok
odchod z Benátok: 20.00 večer, pokračujeme do Trnavy, príchod: 9. máj, cca 07.00

Náklady:
Cestujeme autobusom (pán Kollar z Trebatíc, http://www.vasbus.sk/ ), cena: 100 eur (koordinátori a vedúci stretiek upece tt majú 50 percentnú zľavu)
+ ubytovanie: zadarmo, ale prispejeme na energie: 20 eur
+ strava (3 x večera zabezpečená, máme k dispozícii kuchynku, takže si môžeme variť sami, môžete si doniesť nejaké potraviny zo Slovenska, ďalšie dokúpiť v Taliansku, môžeme si robiť balíčky na cestu )
+ poplatky, vstupy do múzeii... (cca 40 eur)
Ubytovanie: v Centro Porgeschi v Bologni, na matracoch ( treba spacák)
Spoločenstvo: výlet je chápaný ako púť viery (kostoly, prax viery v miestnej cirkvi, modlitba), objavovanie umenia (chrámy, múzeá, krajina....), jedlo, reč, kultúra.....preto je prirodzené, že ju prežijeme spolu ako spoločenstvo priateľov upece tt. Individuálny program, je samozrejme vždy možný.

PRIHLASENIE: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.