You are here:: Archív článkov
 
 

Štipendiá pre pobyty v Nemecku

E-mail Tlačiť PDF

KAAD, katolícka štipendijná organizácia v Nemecku, udeľuje už 50 rokov študijné a výskumné štipendiá mladým kresťanským akademikom v rámci Východoeurópského programu (Osteuropa-Programm) a medzičasom má v 117 krajinách viac ako 7 000 bývalých štipendistov.

Štipendisti a uchádzači majú k dispozícii celosvetovú partnerskú a kontaktnú sieť. V rámci Východoeurópského programu (Osteuropa-Programm) sa štipendiá udeľujú dvakrát ročne (marec a september) na študijné účely, ďalšie vedecké vzdelávanie alebo výskumné projekty. Záujemcovia môžu absolvovať pobyty na nemeckých akademických vysokých školách, výskumných inštitútoch, v archívoch, na klinikách atď., ktoré si sami zvolia. Náklady spojené s cestou do Nemecka (cesta tam a späť) a zdravotné poistenie prevezme KAAD. Program je určený pre študentov od 6. semestra na vysokej škole.

Štipendiá sú udeľované pre všetky študijné odbory s výnimkou bohosloveckých zameraní a doktorandského štúdia v odbore teológia.

Dĺžka štipendia: 2 – 36 mesiacov
Výška štipendia: 750,- až 2000,- eur mesačne

Je potrebné predložiť nasledujúce podklady:

  1. Prihlasovací formulár (poslať priamo KAAD)
  2. Výskumný projekt (ciele študijného a ďalšieho vzdelávania, resp. výskumného projektu)
  3. 2 posudky od vysokoškolských docentov/profesorov z domácej krajiny
  4. Prísľub školiteľa/pozvanie nemeckého docenta alebo inštitútu
  5. Odporúčanie kňaza z cirkvi uchádzača
  6. Potvrdenie o dostatočných poznatkoch z nemeckého jazyka

Ako získať formuláre žiadosti a podrobné informácie?

O podklady k žiadosti a informácie o Východoeurópskom programe možno požiadať na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. ; alebo priamo centrálu KAAD v Bonne (poštová adresa: KAAD / Osteuropaprogramm, Hausdorffstr. 151 D- 53129 Bonn, tel.: +49 228 91758-33, fax: +49 228 9175858).

Ďalšie informácie o Východoeurópskom programe sú k dispozícii na: http://kaadbonn.de/stipendien/osteuropaprogramm/

Kompletné žiadosti o štipendium musia byť predložené do 30. júna/15. januára KAAD alebo skôr partnerovi KAAD: http://kaad.de/stipendien/osteuropaprogramm/partner/

Štipendijná komisia rozhoduje 2x ročne: vždy na konci marca/septembra, žiadatelia sú o udelení štipendia informovaní obratom.

Držíme palce!